Mikroskop konfokalny

Opis:

Mikroskop konfokalny C2+ (Nikon) umożliwia analizę materiału zarówno w świetle białym jak i przy użyciu barwników fluorescencyjnych tj. DAPI czy Live/Dead. Może być stosowany zarówno do analizy bakterii jak i materiału roślinnego oraz zwierzęcego. Wykorzystanie lasera daje możliwość analizy przestrzennej badanej próbki. Urządzenie wyposażone jest w bardzo precyzyjną głowicę i skaner galvano działający z prędkością 100 fps (8-krotny zoom), który pozwala na uchwycenie nawet bardzo szybkich ruchów w obrębie badanych próbek. 

Kategoria:

Kontakt

 

 

 

Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji
Instytut Inżynierii Środowiska
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Adres:
pl. Grunwaldzki 24,
50-363 Wrocław

Założenia projektu

Celem ogólnym projektu jest opracowanie nowatorskiego wieloczynnikowego modelu matematycznego umożliwiającego monitorowania zanieczyszczenia kąpieli stosowanej w procesie elektropolerowania austenitycznych stali nierdzewnych. Model ten umożliwi optymalizację oraz redukcję kosztów procesu oraz będzie miał wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska podczas elektrolitycznego polerowania austenitycznych stali nierdzewnych.

Efektem końcowym projektu będzie opracowanie innowacyjnego modelu monitorowania postępującego zanieczyszczenia kąpieli do elektropolerowania.

Zespół

Zespół zajmuje się badaniami z zakresu elektrochemii, oczyszczania ścieków, monitoringu i optymalizacji procesów w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych.

Zróżnicowane doświadczenie poszczególnych członków zespołu IonsMonit jest jego siłą.

 


 

Projekt: „Pionierski model monitorowania zanieczyszczeń kąpieli procesowych do elektropolerowania (IonsMonit)” finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Lider.