Zespół Ions Monit
Zespół IonsMonit

Zespół IonsMonit powstał w 2017 roku. Rozpoczął swoją działalność od realizacji projektu dotyczącego stworzenia modelu matematycznego umożliwiającego monitorowanie zanieczyszczeń procesowych do elektropolerowania. Projekt finansowany jest przez Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER. 

O nas

Zespół składa się z: dr inż. Paweł Lochyński – specjalista w zakresie elektrochemii, oczyszczania wody, ścieków, dr inż. Paweł Wiercik – specjalista w zakresie oczyszczania wody oraz ścieków, dr inż. Edyta Łyczkowska – specjalista w zakresie obróbki elektrochemicznej, mgr Maciej Karczewski – specjalista w statystyki matematycznej, mgr inż. Sylwia Charazińska – specjalista w zakresie inżynierii środowiska. 

Zespół zajmuje się głównie badaniami z zakresu elektrochemii, oczyszczania ścieków, monitoringu i optymalizacji procesów do obróbki elektrochemicznej – polerowania elektrolitycznego w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych. Zróżnicowane doświadczenie poszczególnych członków zespołu IonsMonit jest jego siłą.

Kontakt

 

 

 

Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji
Instytut Inżynierii Środowiska
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Adres:
pl. Grunwaldzki 24,
50-363 Wrocław

Założenia projektu

Celem ogólnym projektu jest opracowanie nowatorskiego wieloczynnikowego modelu matematycznego umożliwiającego monitorowania zanieczyszczenia kąpieli stosowanej w procesie elektropolerowania austenitycznych stali nierdzewnych. Model ten umożliwi optymalizację oraz redukcję kosztów procesu oraz będzie miał wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska podczas elektrolitycznego polerowania austenitycznych stali nierdzewnych.

Efektem końcowym projektu będzie opracowanie innowacyjnego modelu monitorowania postępującego zanieczyszczenia kąpieli do elektropolerowania.

Zespół

Zespół zajmuje się badaniami z zakresu elektrochemii, oczyszczania ścieków, monitoringu i optymalizacji procesów w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych.

Zróżnicowane doświadczenie poszczególnych członków zespołu IonsMonit jest jego siłą.

 


 

Projekt: „Pionierski model monitorowania zanieczyszczeń kąpieli procesowych do elektropolerowania (IonsMonit)” finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Lider.